İnanan Genç "Hayra Rağbet" İle Gönüllere Dokunmaya Devam Ediyor!

İnanan Genç Sosyal Yardımlaşma Platformu, hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında köprü görevi üstlenmeye devam ediyor. Hayra Rağbet Projesi kapsamında pek çok hayata dokunmayı başaran İnanan Genç'in proje kapsamında gerçekleştirdiği faaliyetleri bu içerikte bulabilirsiniz.

30 Adet Su Kuyusu Açıldı!

Su kuyularıyla alakalı talep her geçen gün sürüyor… Hayra rağbet projeleri kapsamında sevenlerimizin destekleriyle Afrika’nın Çad ülkesinde 30 adet su kuyusu açtık. Açılan bu kuyular sayesinde yaklaşık 30 bin insanı susuzluk tehlikesinden kurtarmış olduk.

 

Yüzlerce Gıda Paketi Dağıtıldı!

Üretimin olmadığı ve sömürü sisteminin tüm gücüyle yoksulluğu arttırdığı Afrika’nın Çad ülkesinde gıda ve yiyecek fiyatları inanılmaz yüksek seviyelerde… Şehir merkezlerinde yaşayan insanlar dahi geçim ihtiyacı olan gıda alışverişlerini sağlayabilecek imkanı bulamıyorlar. Açlığın ve yokluğun şiddetle arttığı ülkede çocuklar başta olmak üzere herkes çaresizce bu durumu nasıl atlatabileceklerini düşünüyor.

Bizler de İnanan Genç® Sosyal Yardımlaşma Platformu olarak yaşanan bu sıkıntıya biraz olsun omuz vermek istedik ve ihtiyaç sahibi ailelere yüzlerce paket erzak desteğinde bulunduk.

 

1500 Kişiye İftar Yemeği Dağıtıldı!

Regaip Kandili vesilesiyle gittiğimiz Afrika’nın Çad ülkesindeki yolculuğumuz esnasında yardım dağıtımı yaptığımız bölgelerdeki medreselerde öğrencilere ve halka iftar sofraları kurduk. Kurulan sofralara çok sayıda kardeşimiz rağbet gösterdi. Gösterilen rağbet neticesinde Regaip Kandili için 1500 kişilik bir iftar yemeği organizasyonu düzenledik… Hayırseverlerimizin teveccühlerini mazlum kardeşlerimize ulaştırdık.

 

12 Aileyi Kalkındırma Projemizle Tanıştırdık!

“Balık vermek yerine, balık tutmayı öğretmek” olarak tanımladığımız, kalkındırma projesi olan Süt Keçisi dağıtımlarında hayırsever kardeşlerimiz sayesinde Çad ülkesindeki 12 aileye Süt Keçisi dağıtımında bulunduk. Keçiler her coğrafyada dayanıklı canlılardır. Afrika şartlarında hızlı üremeleri ve her alanda otlayabilmeleri sebebiyle keçiler hayvancılığın vazgeçilmezidir. Keçi sahibi olan aileler, onların sütlerini sağıyor, o sütü ister çocuklarına içiriyor veyahutta bir başkasına satarak evinin ihtiyacını karşılamış oluyor. Elde etmiş olduğu süt ile geçimini sağlayabildiği gibi hayvancılık yaparak da geçimlerini sağlayabilme imkanı kazanmış oluyorlar. İnanan Genç® Sosyal Yardımlaşma Platformu olarak ihtiyaç sahibi ailelere bir çift süt keçisi hediye ediyoruz.

 

Bin Öğrenciye Kıyafet Ve Kuran Hediyesi!

Hayra Rağbet projesi kapsamında gitmiş olduğumuz medreselerde ve köylerdeki yavrularımıza kıyafet ve Kur’an-ı Kerim hediyesinde bulunduk. Hayırseverlerimiz vesilesiyle ulaştırdığımız hediyeler, mutluluktan parlayan gözler görmemize sebep oldu. Hayatında hiç yeni bir kıyafete sahip olmamış yavrularımız için baştan aşağı komple bir takım olarak vermiş olduğumuz kıyafet hediyesi ihtiyaç sahibi yavrularımızı derinden etkiledi. Bazı çocukların duygulandığı da gözlerden kaçmadı…

 

Afrika şartlarında Kur’an-ı Kerim’in kitabını bile bulmak oldukça zor… Kur’an ezberleyen öğrenciler toplu olarak bir Kur’an’dan bakarak Levh ismi verilen bir tahtaya ezberleyecekleri yeri yazıyorlar ve ezberledikten sonra silerek yeni bir ayet yazıyorlar. Bu şekilde hafızlık yapıyorlar… Bizler de bu eksikliği gördük ve yavrularımız için Kur’an-ı Kerim hediyeleri dağıttık. Bu noktada desteği olan hayırsever kardeşlerimize de teşekkürü bir borç biliriz.

Allah onlardan razı olsun!