Su Kuyusu Maliyeti Nedir? Afrika’da Su Kuyusu Açtırma Bedeli

Afrika ülkesi, uzun yıllardan beri fakirlik ile mücadele etmektedir. Hatta durumları öylesine kötüdür ki Afrika yerlileri içecek temiz su bile bulamamaktadır. Burada yaşayan kişiler için pek çok yardım kuruluşları ve dernekler kurulmaktadır. Bu kuruluşlar Afrikalı insanların temiz su içebilmeleri için su kuyusu açtırmaktadır. Derneğimiz de bu kampanyaları yürüten, Afrika halkına umut olan yardımlar yapmaktadır. İnanangenc.com sitemizden yaptığımız tüm hayır işlerini yakından takip edebilir, bağışlarınızı bizim aracılığımız ile Afrika'ya gönderebilirsiniz. Yapacağınız her bağış bölgedeki Afrikalı insanların temiz içme suyuna kavuşmasını sağlayacaktır.

Afrika’da Su Kuyusu Açtırma Maliyeti Nedir?

Afrika'da bir su kuyusu açmanın bedeli 2000 $ civarındadır. Yardımda bulunmak isteyen kişiler için hisseli su kuyularına hisse bedeli bağışı yapılması mümkündür. Afrika’da hisseli su kuyusu projemizde bir hisse bedeli 250 ₺ olarak belirlenmiştir. Yüzlerce su kuyusuna vesile olan İnanan Genç aracılığıyla muhtaç insanların en temel yaşam maddesi suya erişimine vesile olabilirsiniz.

Su Kuyularının Önemi

Afrika gibi suya ulaşamayan ülkelerde yaşayan kişiler, susuzluk veya su yetersizliğinin neden olduğu hastalıklar nedeniyle hayatlarını kaybetmektedirler. İnsan vücudu için önemli olan suya bu ülkelerde ulaşmak çok zordur. Fakirlik nedeni ile 50-60 metre derinliğe sahip suya ulaşmak pek mümkün olmamaktadır. Bu nedenle maddi durumu hayırsever iyi olan insanlar Afrika ülkesinde kuyu açtırmaktadır. Sitemizden Afrika’daki Müslüman halk için küçük de olsa katkı yapabilir, buradaki su kuyularına elinizden geldiğince destek olabilirsiniz. Bizler Afrika halkının sesi olarak aranızda köprü görevi görmekte ve yardımlarınızı muhtaç insanlara ulaştırmaktayız. Hisselere bölünebilen su kuyularına siz de katkı yapabilirsiniz.

Su Kuyusu Bağışı Nasıl Yapılır?

Su kuyusu bağışı yapmak istiyor ve nereden yapacağınızı bilmiyorsanız sitemizi inceleyebilirsiniz. Sitemizde yer alan bağış yap butonuna tıklamanız hayırlı bir vesileye sebep olmanız için yeterli olacaktır. Her bağış yaptığınızda Afrika'da açılan su kuyularından birine katkıda bulunmuş olursunuz. Tek başınıza su kuyusu açtıramasanız bile bir su kuyusu açılımına hisse bağışı ile ortak olabilirsiniz. Yaptığınız bağışlar direkt olarak Afrika'ya gidecek ve burada yaşayan halka umut ışığı olacaktır.

Dinimizde yardımlaşma ve paylaşmanın önemi büyüktür. Hayır işi yapan kişiler, sadaka verenler ve bağış yapanlar Allah-ü Teâlâ'nın emirlerini yerine getirmiş olacaklardır. Dinimiz her zaman paylaşmayı emretmektedir. İhtiyaç sahiplerinin bir ihtiyacını karşılamak size sevap kazandırmaktadır. Yardıma muhtaç insanlara yardım etmek ömür boyu dualarını almanızı sağlayacaktır.

Su Kuyusu Nasıl Açtırılır?

Sitemiz üzerinden yapacağınız her bağışta Afrika ülkelerinde bir su kuyusuna vesile olursunuz. Tek başınıza bir çeşme yaptırmak size maliyetli gelebilir. Toplu bağış kampanyalarına katılarak siz de dilediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz. Alınan her çeşmede bağışçının kendi ismi veya sevdiklerinin ismi çeşmeye yazılmaktadır. 16 şadırvanı olan bir su kuyusundan bir çeşme hissesi de siz alabilirsiniz. Bir çeşmeden yaklaşık olarak 3000-3250 kişi yararlanabilmektedir. Açılan her su kuyusu 3000 kişiye umut ışığı olmaktadır. Su kuyusu açıldıktan sonra bağış yapan kişilerin isimlerinin yer aldığı video ve fotoğraflar kişiye gönderilmektedir. Böylece bağışların amacına ulaştığına emin olabilir, burada yaşayan insanların mutluluğuna yakından şahit olabilmektedirler.