Su Kuyusu Hayrı İçin Neden Afrika?

Su, canlı yaşamı için hayati öneme sahiptir. Dünya üzerindeki en küçük organizmadan en büyük canlıya kadar olan biyolojik yaşam suya bağlıdır. Suyun insan sağlığı üzerindeki etkisi de oldukça fazladır. Su bulunmayan yerlerde insanlar hastalığa daha kolay bir şekilde yakalanıp hayatlarını kaybetmektedir. Afrika ülkesi de bu sorunlarla mücadele eden, susuzluğa karşı yaşam mücadelesi veren ülkelerden biridir. Ne yazık ki sahip oldukları su kirli ve insanların hastalanmasına neden olacak bakteriler barındırmaktadır. Bu nedenle pek çok yardımsever, bu ülkede su kuyusu açtırmak ve buradaki insanların sağlıklı yaşamasına destek olmak için su kuyusu bağışı yapmaktadır. 

Susuzluğun getirdiği hastalıklar, enfeksiyon riski ve ölümlere en çok çocuklar maruz kalmaktadır. Afrika ülkelerinde çocuk ölümleri daha fazla görülmektedir. Burada bulunan su yerin en az 50-60 metre altında bulunduğundan çıkarmak oldukça güçtür. Afrika’nın yoksul halkı bu suları yeryüzüne çıkaracak malzemelere ne yazık ki sahip değildir. Bu nedenle Afrika ülkesine yardım amaçlı su kuyuları açılmakta ve insanlar temiz suya kavuşturulmaktadır. İnanan genç, buradaki insanlara yardım eli uzatmanız için köprü görevi üstlenmekte ve bağışlarınızı yardıma muhtaç insanlara ulaştırmaktadır. Sitemiz üzerinden yaptığınız her bağış, bir çocuğun suya ulaşmasını, sağlığına kavuşmasını ve yaşama tutunmasını sağlamaktadır. 

Su Kuyusu Nasıl Açılır?

Su kuyusu, suya erişimi olmayan yoksul insanlar için önem taşır. Temiz suya ulaşma şansı olmayan ve böylece hastalanarak yaşamını yitiren insanlar için Afrika ülkesinde su kuyuları açılmaktadır. Su kuyuları hayırseverlerin yaptıkları bağışlar sayesinde açılarak burada yaşayan çocuklar ve yetişkinlere umut olmaktadır. Maddi durumu elverişli olmayan fakat çorbada bizim de tuzumuz bulunsun diye düşünen kişiler, açılacak olan su kuyusunun hisse bedelini ödeyebilmektedir. Böylece imkan elverdiği müddetçe buradaki insanların yaşamına dokunabilme şansı elde etmektedir.

Su Kuyusu Hisse Bedeli

İslam dini, yoksul ve muhtaçlara yardım etmeyi söylemekte ve paylaşımın önemini vurgulamaktadır. İnanan genç olarak bizler İslam dininin gereklerini yerine getirerek yardıma muhtaç insanların sesi oluyoruz. Afrika’da susuzluktan hastalanan insanların ihtiyaçlarını karşılamak adına su kuyusu projeleri başlatıyoruz. Bir su kuyusunun toplam maliyeti 2000$ civarındadır. İnanan genç olarak bizler bu su kuyularını 60 ila 80 arasında hisselere bölüp herkese yardım etme fırsatı sunuyoruz. Böylece kuyu açtırma maliyetini karşılayamayan kişiler de bu sevaba ortak olabileceklerdir. Su kuyusu açtırma projesinde bir hisse 250 TL’dir. Siz de Afrika’nın susuzlukla mücadelesine katkıda bulunarak yaralarını iyileştirebilir, yardıma muhtaç insanlara dost eli uzatabilirsiniz.  

Su Kuyusu Açtırma Fiyatı

Afrika ülkesi uzun yıllardan beri susuzlukla ve susuzluğun getirdiği pek çok hastalık ile mücadele etmektedir. Özellikle küçük çocukların fazlaca etkilendiği bu durum, hayırseverlerin bağışları ile bir nebze de olsa azaltılabilmektedir. Afrika’da bir su kuyusu açtırma fiyatı 2000$’dır. Maddi durumu iyi olan hayırseverler kendi adlarına burada su kuyusu açtırabilmektedir. Her su kuyusu açıldığında projeye katkı sağlayan kişilerin isimleri kuyu tabelasına yazılmaktadır. Kuyunuz açıldıktan sonra kuyunuzu ve isminizin yazılı olduğu tabelaların videosunu sizlere göndererek şeffaf bir çalışma yapıyoruz. İnanan genç olarak bizler Afrikalı insanların bu acılarının son bulmasına yardım etmekte ve yaptığı tüm projeleri şeffaf bir şekilde yapmaktayız. Siz de bu yardımlara katkıda bulunmak isterseniz sitemizden bağış yapabilirsiniz. açılan kuyular veya yapacağınız bağışlar hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemiz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilir, aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilirsiniz.