Süt Keçisi

Yardıma muhtaç insanların hayatlarına dokunabilmek için maddi ve manevi yardım faaliyetleri düzenlemeye çabalamak tayız. Bunun yanı sıra yardım faaliyetlerinin kalıcı olması da yardıma muhtaç insanların çin oldukça önemlidir. Süt keçisi hediye projemiz Afrika ülkelerinde gerçekleşmektedir.

Afrika’da düzenlemiş olduğumuz Süt keçisi hediye yardım faaliyetine sizlerde bağış yaparak bir Afrikalı aileye keçi hediyesinde bulunabilirsiniz. Süt keçisi sayesinde keçiden süt elde eden aileler elde ettikleri sütleri satarak geçimlerini kazanmaktadır. İnanan Genç Sosyal Yardımlaşma Platformu olarak yaptığımız yardım faaliyetlerinin kalıcı olmasına özellikle dikkat ettiği için süt keçisi yardım faaliyetine oldukça özen gösteriyoruz.

Proje kapsamında Afrikalı bir aileye bir erkek bir de dış olmak üzere iki keçi hediye ediyoruz. Bu sayede Afrikalı aile  geçimlerini keçi sütleri üzerinden kazanmaya başlamaktadır. Bir erkek bir dişi hediye etmemizin amacı da hediyelerimizi büyüterek kendi çiftliklerini oluşturabilecek olmalarıdır. Bu sayede Afrikalı aileler geçimlerini ya süt üzerinden ya da hayvancılık üzerinden sağlamaya başlamaktadır. Yaptığımız yardım faaliyetlerinin ve Afrika halkının geçimlerinin sürekli kalıcı olabilmesi için Süt keçisi projesini başlattık. Süt keçisi hediye ettiğimiz aileler arasında dul kadınlar, fakirler ve yetimler yer almaktadır. Yardımlarınız sayesinde Afrika halkı kendi kazançlarının kendileri sağlayabilecektir. İnanan Genç Sosyal Yardımlaşma Platformu olarak düzenlemiş olduğumuz Süt keçisi projesine sizlerde destek olabilirsiniz. Sizlerin bağışları sayesinde Afrika’da daha fazla aileye süt keçisi sağlayabiliriz. Bu sayede onlarca insanın geçimine kalıcı olarak destek olabiliriz. Afrika’da yardıma muhtaç ailelere sağlamış olduğumuz süt keçilerinin beslenebilmeleri açısından yeterli oranda otlak alanlar bulunduğu için süt keçileri kolaylıkla beslenebilmektedir. Bu sayede süt keçileri yeterli  oranda süt üretebildiği için Afrikalı ailelerde geçimlerini kolaylıkla sağlayabileceklerdir. Bizlerin düzenlemiş olduğu Süt keçisi Projesine sizlerde bağış yaparak bir ailenin süt keçisi ile geçimini sağlamasına yardımcı olabilirsiniz.

SÜT KEÇİSİ PROJESİ

Afrika’daki kardeşlerimizin geçimlerini sağlaması amacıyla İnanan Genç® ailesi olarak ‘süt veren keçi’ projesini hayata geçirdik...