Su Kuyusu Bağışı

Hayat için en önemli kaynak su, dolaşım ve sindirim sisteminin çalışmasında zaruridir. Vücuttan artık ve zehirli maddelerin atılmasını sağlar. Tüm vücut faaliyetleri için suya ihtiyaç vardır. Her insanın günde en az 1.5 litre temiz suya ihtiyacı vardır. Temel yaşam kaynağı olan su insan yaşamının her alanında önemli bir yer kaplar. Dünya nüfusunun gün geçtikçe artması, iklim değişiklikleri, bilinçsiz tüketim ve çevre kirliliği gibi nedenler ise insanlığın suya olan ihtiyacını gün geçtikçe arttırmaktadır. Dünya su kaynaklarının yalnızca yüzde 1’nin içilebilir olduğu düşünüldüğünde, su kaynaklarının sınırsız olduğunu düşünmekse insanlık için bir yanılgı olur. İçilebilir temiz su oranının kısıtlı olduğu bölgelerin başında Afrika ve Ortadoğu ülkeleri yer alıyor. Temiz suyun sınırlı ya da kıtlık seviyesinde olduğu bölgelerde kolera, dizanteri, hepatit ve tifo gibi hastalıkların yayılması daha hızlı olur.

Su Kuyusu Bağışının Önemi Nedir?

Dünya’da 2 milyar kişinin temiz sudan yoksun olduğu, 844 milyon kişinin ise temiz suya erişemediğinin,  raporlara göre ise 10 yılda bu rakamların daha da yükselmesi bekleniyor. Su kaynaklarının hızla azalması nedeniyle 2040’a kadar dünya genelinde her 4 çocuktan birinin susuzluktan ölmekte ya da ölümcül hastalıkla karşı karşıya kalması muhtemel tehlikeler arasında.

Bizlerde (İnanan Genç Sosyal Yardımlaşma Platformu) olarak Mazlum insanların yanında olup, sizlerinde yardımıyla elimizden geldiği kadar destek olmaya çalışıyoruz. Biz onları yalnız bırakmıyoruz ve elimizden geldiğinden daha fazlasını yapmak için mücadele ediyoruz.

Yurt dışı saha ekiplerimizin yapmış olduğu araştırmalarda suyun en çok ihtiyaç olduğu bölgeler tespit edilip ona göre sondaj işlemleri başlatılıyor. Kuyuların açılımı esnasında siz hayırsever insanlar ile sürekli iletişim halinde olup, kuyularınız açıldıktan sonra mesaj yoluyla videolar telefonlarınıza gönderiliyor

(İnanan Genç Sosyal Yardımlaşma Platformu) olarak ‘’Meğerse mutluluk bir damla suda saklıymış’’ sloganımızla onların mutluluklarına vesile olmaya devam ediyoruz. Siz hayırsever insanlar sayesinde bizler 2016 yılından bu yana açtığımız yüzlerce kuyuyla onların yanında olmaya devam edeceğiz.  Bir kova su için kilometrelerce yürüyen bu mazlum insanlara ses olup, buna müsade etmeyeceğiz..

Su Kuyusu Bağış Bedeli Ne Kadar?

Afrika'da 1 su kuyusu açmanın maliyeti 2000 $ civarındadır. Dilerseniz hisseli su kuyusu bağışı yaparak derneğimiz aracılığıyla hayrınızı gerçekleştirebilirsiniz. 

 

 

 

 

AFRİKA SU KUYUSU

"Oysa ki mutluluk bir damla suda saklıymış..." Afrika'da açacağımız su kuyularında senin de bir katkın olsun ister misin?

AFRİKA SU KUYUSU (HİSSELİ)

"Oysa ki mutluluk bir damla suda saklıymış..." Afrika'da açacağımız su kuyularında senin de bir katkın olsun ister misin?

ARAKAN SU KUYUSU

"Oysa ki, mutluluk bir damla suda saklıymış..." Arakan'da açacağımız su kuyularında sizin olsun ister misiniz?