Kurban

Yoksulluğun ve kıtlığın bulunduğu topraklara yardımlarımızı ulaştırmak, paylaşmanın değerini bilmek elimizde olan nimetleri paylaşmak bu dünya da görevlerimizden bir tanesidir. Rabbimize şükürlerimizi başka insanlara yardım eli uzatarak gerçekleştirebiliriz. Kendimizin rahat yaşamı kadar başka insanların da mutlu huzurlu olmasını istememiz bile bir hayırdır. Aslında tüm hayır işleri Allah’a biraz daha yaklaşmak ve onun istediği bir biçimde yaşamaktır. Sen tokken bir başkasının aç kalmasını Allah istemezken bizim de gönlümüz rahat etmemeli.

Kurban Geçmişi İslamiyet öncesinde Hz. İbrahim’e dayanmaktadır. Hz. İbrahim oğlu İsmail’i kurban ederken Allah tarafından koç gönderilmesi ve Hz. İsmail yerine koçun kurban edilmesi, Allah katında insanoğlunun ne denli değerli olduğu gösterilmiştir. Maddi imkânı kurban kesmeye el veren kişilerin kurban vazifelerini yerine getirip, maddi durumu olmayan kişilerle paylaşmaları gerekmektedir.

Kurban bağışı olan, kurbanı kesilmesi yerine bağışı da yapılabilir. Kendi bütçesine göre ne kadar bir hayvan kesecekse onun bedelini bağış yapar. Maddi durumu iyi olan her Müslüman kurban kesmeli veya bu kurban bedelini bağışlamalıdır. Sadece kendi ülkemizi düşünmeyip yardıma ihtiyacı olan tüm ülkelere bağış yapabilirsiniz. Bizler (İnanan Genç Sosyal Yardımlaşma Platformu) olarak kendi ülkemizde ve mazlum coğrafyada olan Afrika bölgelerinde yapmış olduğunuz kurban bağışlarını eksiksiz yerine getirip video ve fotoğrafları sizlere iletiyoruz. (İnanan Genç Sosyal Yardımlaşma Platformu) olarak hayır sahibi insanlar ile mazlum insanlar arasında köprü olmaktan hiçbir zaman vazgeçmedik. Belki hayatı boyunca et yememiş insanların sizler sayesinde karınlarını doyurup onların yüzlerinde tebessüme vesile olduk. Hep beraber çıktığımız bu yolda onlar için yapmış olduğumuz çabalarımızın sonucunda dualarda buluştuk. Kurban kişisel bir ibadet olmanın ötesinde, toplumumuzda kardeşliğin, dayanışmanın ve yardımlaşmanın ruhunun canlı tutulmasına da vesile olmaktadır.

Derneğimiz aracılığıyla niyetlenmiş olduğunuz Adak, Akika, Şükür, Hayr ve Vacip Kurbanlarınızı başta Türkiye olmak üzere , Afrika bölgelerinde ihtiyaç sahibi aileler tespit edilip onlara ve ayrıca ilim talebelerine ulaştırma imkanınız oluyor. Kurban kesimleri sırasında hayır sahibi insanlarla sürekli iletişimde oluyoruz ve kurbanlarınız kesildikten hemen video ve görüntülerinizi telefonlarınıza gönderiyoruz.

KURBAN BAĞIŞI BÜYÜKBAŞ HİSSE (YURTDIŞI)

Vekaletlerinizle kurbanlarınızı kesip videosunu gönderiyor ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz!

KURBAN BAĞIŞI KÜÇÜKBAŞ (YURTDIŞI)

Vekaletlerinizle kurbanlarınızı kesip videosunu gönderiyor ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz!