Afganistan Yardım Çalışmaları

Afganistan Su Kuyusu

Dünyada pek çok ülke, sahip olduğumuz kaynaklar ve teknolojilere rağmen hala susuzlukla mücadele ediyor. 21. Yüzyılda olmamıza rağmen çocuklar ve pek çok birey susuzluğun neden olduğu hastalıklar ve ölümlerle boğuşuyor. Afganistan, içinde bulunduğu savaş nedeniyle bu şansız ülkelerden biri ne yazık ki. En temel ihtiyaç olan temiz suya bile ulaşmak onlar için imkansıza yakın. İnanan Genç Sosyal Yardımlaşma Platformu olarak bizler, bu duruma son vermek ve onlar için umut ışığı olmak amacıyla Afganistan su kuyusu projeleri yapıyor ve temiz suyu buradaki insanlara ulaştırıyoruz.

İnanan Genç Sosyal Yardımlaşma projemizde siz de olmak ve susuzluktan kaynaklanan ölümlere bir son vermek isterseniz sitemiz aracılığıyla bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Umutların tükendiği bu dönemde umut ışığı olabilirsiniz. Bizler, sizin yardımlarınızla Afganistan’da su kuyuları açıyor ve adınıza çeşmeler yaptırıyoruz. 

Afganistan’a Yardım Eli Uzatalım!

Uzun yıllardan beri işgal altında olan Afganistan’da temiz su kaynaklarının tamamı ne yazık ki yok edilmiş durumda. Bu nedenle pek çok hastalık ve ölümler gerçekleşmektedir. Siz de Afgan kardeşlerimize el uzatarak Afganistan’da su kuyuları açtırabilirsiniz. Büyük küçük demeden yapacağınız her yardım bir insanın hayatını tamamen değiştirebilir. Siz de bir insan hayatına olumlu katkılar yapmak, yardımlarınızla yardıma muhtaç kişilerin elini tutmak isterseniz su kuyusu projelerimize destek olabilirsiniz. Su kuyusu için hisse bedelini ödeyebilir, adınıza çeşme yaptırabilirsiniz. 

Afganistan Su Tankeri Yardımı

Her ne kadar dünyaya barış hakim olsun, savaşlar son bulsun istesek de ne yazık ki pek çok ülke hala bitmek bilmeyen savaşlar nedeniyle can çekişmektedir. Bu ülkelerden biri de yıllardır işgal altında olan Afganistan’dır. İnsanlık krizinin yaşandığı bu ülke, bizlerin kolayca erişebildiği temiz su, yiyecek, tıbbi malzemeler ve giyeceklere maalesef ki ulaşamamaktadır. Bu noktada İnanan Genç olarak bizler çeşitli bağış kampanyaları düzenleyerek bu kardeşlerimize el uzatmayı ve onların yaralarını sarmayı kendimize görev edindik. 

Savaş geldiği her yere yıkımı da beraberinde getiriyor. Bu durumdan da en çok masum çocuklar etkileniyor. Afganistan’da yardıma muhtaç ve ayakta kalabilmek için direnen çocukların sayısı yaklaşık 10 milyon civarında. Bu çocukların en temel ihtiyaç olan temiz suya ulaşabilmelerine vesile olmak istiyoruz. Siz hayır severlerin de yardımlarıyla Afganistan’a temiz su tankerleri götürmeyi hedefliyor, çocukların susuzluk nedeniyle hasta olmalarının önüne geçmek istiyoruz.

Afganistan İçin El Ele Verelim

Su olmadan hayat olmaz! En temel ihtiyacımız olan su, eksikliğinde pek çok hastalığa hatta ölüme bile neden olmaktadır. Bu nedenle susuzlukla mücadele eden Afganistan halkına temiz su tankeri projesiyle su ulaştırıyoruz. Tabi daha fazla insana ulaşmak, onların yaralarını sarmak, umut aşılamak için yardımseverlerin de desteklerini bekliyoruz. İnanan Genç Sosyal Yardımlaşma Platformu olarak bizlere yaptığınız tüm bağışları, buradaki kardeşlerimize gönderiyor ve onları temiz suyla buluşturuyoruz. Siz de çorbada küçük de olsa katkınız olsun isterseniz bağış yapabilir, bir çocuğun umudu olabilirsiniz. 

Afganistan Briket Ev Projesi

Afganistan, uzun yıllardan beri savaş halinde olan ülkelerden biridir. Geldiği her yerde yıkıma, insanlık dışı olaylara, hastalıklara ve ölümlere neden olan savaşlar, bu ülkedeki insanların da hayatlarını olumsuz yönde etkilemiştir. Bitmek bilmeyen bu savaşlar, yaklaşık olarak 500 binden fazla insanın hayatına mal olmuştur. Savaşın yıkımını derinden hisseden ve kurtulan insanlar da ne yazık ki çadırlarda hayatınızı idame ettirmek zorunda kalmıştır. Zor şartlar altında yaşayan kardeşlerimiz için İnanan Genç olarak bizler, briket ev projesi yürüterek burada yaşanan güçlükleri azaltmak hatta yok etmek istiyoruz. 

Afganistan briket ev projesi kapsamında siz de bağış yaparak buradaki insanların bir yuvaya kavuşmalarına vesile olabilirsiniz. Lojistik merkezimizle yürüttüğümüz bu büyük proje, her bir Afgan kardeşimize ev olarak geri dönmektedir. Çadır kentlerde yaşayan kardeşlerimize el uzatarak bu bağış kampanyasına siz de katkı yapabilirsiniz. 

Afgan Kardeşlerimizi Yuvalarına Kavuşturuyoruz

İnanan genç sosyal yardımlaşma platformu olarak briket ev yaşam projemizle Afganistanlı kardeşlerimizin yanında oluyor ve onlara sıcak bir yuva veriyoruz. Kış aylarının çetin soğukları gelmeden çadırlarda kalan çocuklara ve ailelere 1 blok 4 daireden oluşan evler imar ediyoruz. Bu evler 2 oda bir mutfak banyo ve tuvalet olarak tasarlanıyor. Daha fazla kişiye ulaşabilmek, kardeşlerimizin yaşadıkları zorlukları bir nebze olsa da azaltabilmek için siz de bu projemize destek olabilir, bağışlarınızı yapabilirsiniz. 

Afganistan Acil İnsani Yardım

İnsanların acımasızca katledildiği, çocukların ailelerini kaybettiği, yıkım ve acı getiren savaşların son bulmasını ne kadar dilesek de ne yazık ki savaşları sona erdirmek pek mümkün görünmüyor. Savaş nedeniyle mağdur olan çocuklar, temiz su bile bulmakta zorluk çekerek yaşama veda ediyor. Afganistan'da yaşanan iç karışıklıklar nedeniyle pek çok çocuk ve aile yaşamlarını yitirdi. Geriye kalanlar ise kötü şartlar altında yaşam mücadelesi vermek zorunda kalıyor. Bizler bu duruma seyirci kalmamak adına Afganistan acil insan yardım projesi başlattık. 

Afganistan acil insan yardım projesi, savaş mağduru ailelerin giyim, erzak ve temiz su gibi pek çok ihtiyacına odaklanan büyük bir projedir. İnanan genç sosyal yardımlaşma platformu olarak, büyük bağış kampanyaları yapmakta ve yardıma muhtaç kişilere bu bağışları iletmekteyiz. Siz de bizlerin aracılığında büyük bir iyiliğe vesile olmak isterseniz sitemizden bağış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Acil İnsani Yardım Kampanyasıyla Yüzlerde Tebessüm Oluşturabilirsiniz! 

Afganistan gibi yardıma muhtaç kardeşlerimize el uzatmak en önemli görevlerimiz arasında yer alıyor. Aileler ve çocuklar için giyim, erzak ve temiz su imkanı sağlayarak, üzerimize düşen bu görevi en iyi şekilde yerine getirmeli, yüzlerde tebessüm oluşturmalıyız. Afganistan'daki kardeşlerimiz için sıcak yemek, kışlık mont, bot, kurban bağışları, su kuyuları ve briket evler gibi pek çok alanda yardımlarınızı ulaştırabiliriz.

 

AFGANİSTAN NAKDİ YARDIM

Yapacağınız nakdi yardımlar, Afganistan'daki çocuklara sağlıklı beslenme, ailelere temel ihtiyaç ve sağlık hizmeti gibi alanlarda yardım sağlayacak...

AFGANİSTAN İFTAR SOFRASI

İftar sofralarımız, sadece karnını doyurmakla kalmayacak, aynı zamanda topluluklar arasında dayanışma ve sevgi bağlarını güçlendirecektir.

AFGANİSTAN KUMANYA PAKETİ

"Afganistan Kumanya Paketi" projemizle, bu özel ayı Afganistan'daki ailelere bir nebze olsun ışık tutmayı hedefliyoruz.