KIYAFET

 

 

KIYAFET

Giyinme, yemek ve su gibi en insani ihtiyaçlarımızdan birisidir. Bizler, vitrinlerde görüp beğendiğimiz elbiseleri rahatlıkla alabiliyoruz. Fakat dünyanın her yerinde bu durum ne yazık ki o kadar kolay değil! 2022 yılında olmamıza rağmen hala pek çok kişi ayakkabısı olmadan yürüyor, kışlık kıyafetleri olmadan yaşamını idame ettirmeye çalışıyor. Bu durumda bizlere büyük görev ve sorumluluk düşüyor. Çünkü Allah-ü Teâlâ, biz insanoğluna paylaşmayı emretmiş ve yoksulları gözetmemizi buyurmuştur

İnanan Genç Sosyal Yardımlaşma Platformu olarak, Allah'ın bizlere emrettiği paylaşımı, projelendirerek büyük kitlelere hitap etmeyi hedefliyoruz. Hem yurtiçinde hem yurtdışında ihtiyaç sahiplerini gözeterek onların da güzel kıyafetlere ulaşmalarını mümkün kılıyoruz. Bu projeyi elbette tek başımıza yapmıyoruz. Hayırseverlerin katkılarıyla gerçekleşen bu projede yapılan her bağış, bir insanın yüzünde tebessüm oluşturmaya yetiyor.

 

Kıyafet Yardımı

İnanan Genç Sosyal Yardımlaşma Platformu, kıyafetlere ulaşmakta zorluk çeken insanlara el uzatarak hayatlarına dokunuyor. Sitemiz üzerinden bağış yaparak siz de insanların hayatına dokunabilir, onların temiz kıyafet giyebilmelerine vesile olabilirsiniz.

Kıyafet yardımı ise şu şekilde oluyor: Her kıyafet paketi, takım halinde olacak şekilde düzenleniyor. Yörelere göre takımın içerisindeki kıyafetler değişiklik gösterebiliyor. Bu takım içerisinde ise fistan, pantolon, terlik, iç çamaşırları ve takke bulunuyor. Bir kişinin baştan aşağı giydirildiği kıyafet takımlarının bedeli ise yalnızca 300 TL'dir. Siz de sizin için küçük fakat anlamı büyük olan bu bedelle mutluluğa sebep olabilirsiniz.


 

“Ey Ademoğlu, infak et (malını hayır yolunda sarfet) ki sana da infak olunsun... 

(Allah sana karşılığını hem bu dünyada ve hemde ahirette versin) (Buhari, Müslim)

 

İnsanlık tarihinden bu yana süregelen üç temel ihtiyaçtan bir tanesi giyinme ihtiyacıdır. 

Renkli vitrinlere bakıp zaman geçirmek için alışverişe çıktığımız bu günlerde giyinmenin temel ihtiyaç olduğunu maalesef ki unutuyoruz... 

Kimimiz bir çoraba seviniyor, kimimiz bir takım elbiseye... Hayatımızda barınma ve beslenme ne kadar önemli ise giyinme de bir o kadar önemlidir... 

Afrika’da, ayağında ayakkabı bile olmadan kilometrelerce yürüyen insanlar için, üzerinde elbise olmadan sadece buldukları bir bez parçasını kendilerine elbise yapan onca insan için buradayız. 

‘İnanan Genç® Sosyal Yardımlaşma Platformu’ olarak yurtiçinde ve yurtdışında, göndermiş olduğunuz bağışlar sayesinde muhtaç aileler ve yavruları sevindirmeye devam ediyoruz. 

Kıyafet dağıtımlarımız takım halinde oluyor... Yöre halkının kıyafetlerine göre farklılık gösteren kıyafet takımlarımız; Fistan, pantolon, terlik, iç çamaşırları ve takke olmak üzere üstten aşağı bir kişiyi komple giydirmeye ve mutlu etmeye yetiyor... 

 

SİZ DE İHTİYAÇ SAHIPLERİNE BIR KIYAFET HEDIYESİ GÖNDERMEK İSTEMEZ MİSİNİZ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Bağış yapmak için aşağıdaki bilgileri doldurun!

Kişisel Bilgileriniz

İLERİ

Bağış Bilgileri


(Bu tiki işaretlerseniz, Su kuyusu tabelalarında ve diğer yapmış olduğunuz hayırlara İsimsiz Hayırsever olarak ekleneceksiniz.)

İLERİ GERİ

İletişim Bilgileri

İLERİ GERİ

Ödeme

0123 4567 8910 1112 İSİM SOYİSİM Kart Sahibi Adı Son Kullanma Tarihi Kart Numarası 01/23 VALID THRU
985 Güvenlik Kodu John Doe
GERİ