İNANAN GENÇ Gazze’de Kardeşlerimizin Yanında!

İNANAN GENÇ Gazze’de Kardeşlerimizin Yanında!

İsrail, Filistinli grupların operasyonuna karşılık Gazze’deki mazlum halka şiddetli hava saldırıları düzenledi. Yüzlerce masum insan bu saldırılarda şehit oldu ve yüzlercesi de yaralandı. İsrail’in insanlık dışı eylemleri yaralıları taşıyan ambulans ve hastaneleri de etkiledi. Filistinli mazlumlar elektrik, yiyecek, yakıt ve ilaç gibi temel ihtiyaçların temininde de sorun yaşıyor.

Gazze, yaşadığı zorlu süreçlerle başa çıkmaya çalışan insanlar için bir kez daha umudu yeşertiyor. İnanan Genç Sosyal Yardımlaşma Platformu olarak, Gazze'deki savaş mağduru insanlara yönelik sıcak yemek ve gıda desteği sağlıyoruz.

 

 

 

Gazze'deki savaş mağdurlarına yönelik olarak başlattığımız kampanya kapsamında toplanan bağışlar, bölgedeki partnerlerimiz aracılığıyla sıcak yemeklerin hazırlanmasını ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasını sağlıyoruz. Ayrıca, temel gıda maddelerini içeren yardım paketleri, bölge sakinlerine ulaştırılıyoruz.

İnanan Genç Sosyal Yardımlaşma Platformu olarak başlattığımız “Gazze Acil Yardım” çalışmamız ile Gazze’de yaşanan insanlık dışı faciaya merhem olmaya gayret ediyoruz. Bölgede yaşanan sorunlar ciddi derecede büyüdü ve Filistinli kardeşlerimizin ihtiyaçları her geçen dakika artıyor. İsrail’in zulmüne karşı bir şeyler yapmak her Müslüman’ın görevi. Bunun için yapacağımız tek şey dualarımız ve malımız ile mazlumların yanında olmak.